Sansürsüz İzlemek mi? Yoksa Yüksek Kalitede İzlemek mi? Oku   search 


Sansürsüz İzlemek mi? Yoksa Yüksek Kalitede İzlemek mi?

Turan Furkan Tarafından


2019-11-23 06:30:43 eklendi, en son 2019-11-23 07:24:26 değiştirildiİnsanı düşük kalite mi daha rahatsız ediyor yoksa gereksiz sansür mü?

Bugün elimdeki bazı Gumbal bölümleri eklerken eski bölümleride eklemeye karar verdim. Elimde ki iyi kalitedeki videonun süresi 8 dakikaydı yani baya sansürlenmişti. Aynı bölümün internette bulduğum videosu ise 360p falandı. Ve aklıma şu takıldı hangisi daha rahatsız edici düşük kalite mi yoksa gereksiz sansür mü?

Önce düşük kaliteden başlayalım. Gumball güzel ve yaratıcı aksiyon sahneleri olan bir yapım bunu düşük kalitede izlemek gerçekten zevki düşürüyor. Ayrıca çoğu videoda siyah çerçeve sinir bozucu. Ama gumball gibi bir seri için düşük kalite kabul edilebilir. Ama daha görsel odaklı serileri düşük kalitede izlemek alınan zevki azaltıyor.

CN'nin gereksiz sansürü hepimizin malumu ki Gumball da bundan en çok çeken yapımlardan. Özellikle Gumball espriler ve mizah üzerine kurulu olduğu için bence gereksiz sansür daha çok rahatsız ediyor. Hele ki önceden o bölümü izlemişseniz ve gülmek için o espriyi bekliyorsanız. 

Benim fikrim gereksiz sansürün daha rahatsız edici olduğu  ancak bazen yüksek kalitede istemiyor değilim. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Hangisi sizce daha kötü? Lütfen yorumlara Yazın.